K pokladně  

(prázdný)

PRODEJNA SOLNICE

Bazénová chemie - chloruj.cz
Pod Poštou 6
517 01 Solnice

Tel.: 777 069 666
(volejte Po-Pá 8-15 hod.)

Otevírací doba ZDE


prodejna

prodejna


Flobal Solární plachta kruh 6,4 m - Folie 180 mic Transparentní

Flobal Solární plachta kruh 6,4 m - Folie 180 mic Transparentní

Solární plachta na kruhový bazén

Více detailů


2 390,00 Kč s DPH

21%

Dostupnost:  SKLADEM ANO - ihned k odeslání

Solární bazénová fólie - pouze letní použití !!!
Jedná se o speciální LDPE bublinkovou fólii. Její hlavní výhodou je schopnost ohřívání vody při slunečním záření a následné zabránění úbytku tepla z bazénu v noci. Díky své transparentnosti umožňuje proniknutí slunečních paprsků hlouběji pod hladinu bazénu a tím zajišťuje ohřev vody pod plachtou.
Další výhodou je i vlastnost klasické zakrývací plachty, která zabraňuje vniku mechanických nečistot do bazénu, čímž se prodlužuje životnost kvality vody.
Je vyrobená z bublinkové polyetylénové tepelně izolační plachty.

Parametry:

Tvar: kruh

Rozměr: průměr 6,4 m

Povolená rozměrová odchylka: 2 %

Barva: transparentní (průhledná/průsvitná)

Síla: 180 mic

Průměr bublin: 15 mm

Výška bublin: 5 mm

 

NÁVOD NA POUŽITÍ SOLÁRNÍ PLACHTY

Solární plachta prodlouží sezónu omezením nočních teplotních ztrát až o 80%. Omezí náklady na vyhřívání bazénu až o polovinu uchováním tepla ve vodě. Sníží ztráty vody a chemických přípravků vypařováním. Podrží sluneční teplo a v místech, kde nelze bazén vytápět, umožní prohřívání bazénu slunečním zářením. Šetří práci filtrační jednotky a prodlužuje termíny údržby filtrační vložky tím, že zabraňuje vstupu nečistot do vody. Nízká hmotnost usnadňuje manipulaci a skladování.Velikost plachty si upravíte jednoduše za pomoci nůžek. Není potřeba plachtu přivazovat nebo zatěžovat.

UPOZORNĚNÍ! - PŘEDCHÁZEJTE UTONUTÍ!

Nepokládejte plachtu na bazén, pokud není plocha okolo bazénu oplocena a vrátka uzamčena.

Nevstupujte na plachtu - neudrží žádnou váhu.

Zabraňte dětem, které nejsou pod dozorem, v přístupu k bazénu.

Nikdy neplavejte v bazénu pod plachtou.

Z vrchu plachty odstraňujte vodu - děti mohou utonout i na vrchu plachty.

Před použitím bazénu stáhněte plachtu z celé jeho plochy.

Nezajištěné a nevhodně odložené plachty mohou být nebezpečné.

Plachtu chraňte před koncentrovanými chemikáliemi.

Před příchodem zimy odstraňte plachtu z bazénu a vhodně ji uskladněte.

Toto není bezpečnostní plachta.

POUŽITÍ SOLÁRNÍ PLACHTY

POLOŽENÍ PLACHTY - Použití je snadné. Konečný výsledek nasazení solární plachty na bazén bude zajímavý nejen tím, že uchovává teplo, chemii a vodu v bazénu, ale i tím že využívá sluneční energii k ohřevu vody.Solární plachtu položte na hladinu tak, aby hladká strana byla nahoře, tzn. „bublinami“ dolů. Tvar plachty upravte pomocí nůžek tak, aby odpovídal tvaru bazénu: před tím než vezmete nůžky, ponechte plachtu několik dní ležet na hladině bazénu, aby se vyrovnaly záhyby a sklady. Obvod bazénu si označte pomocí pera. Výhodné je stříhat plachtu nadvakrát - nejprve ponechat plachtu o něco větší a pak stříhat tvar načisto. Pokud je plachta na svém místě, není třeba ji nijak vázat nebo zatěžovat a to ani během větru a prudkého deště.

SLUNEČNÍ TEPLO - Aby bylo použití solární plachty během koupací sezóny co neefektivnější, tzn. maximální uchování tepla a ohřev vody pomocí sluneční energie, je vhodné ponechat bazén co nejvíce zakrytý a odkrývat ho pouze v době koupání. Pokud teplota vody v bazénu dosáhne požadované hodnoty, může být regulována odkrytím plachty.Solární plachta se nejlépe používá jako zařízení, které odebírá sluneční teplo k ohřevu vody bazénu. Měla by být z bazénu odstraněna, když teplota vody stoupne nad 30°C.

KOUPÁNÍ - Před koupáním je nutné odstranit solární p lachtu. Můžete ji skládat při současném vytahování z bazénu nebo ji složit nebo srolovat přímo na hladině bazénu. Uložte ji na čistém místě tak, aby se do ní nedostaly nečistoty a na místě chráněném před přímým slunečním zářením.

UPOZORNĚNÍ

Složenou nebo srolovanou plachtu chraňte před přímým slunečním zářením. Sluneční záření může pod plachtou vytvořit takovou teplotu, která může způsobit poškození plachty nebo podloží. Pokud není vhodný stín poblíž bazénu, doporučujeme uložit plachtu pod stromem, v kryté verandě apod. Plachtu chraňte před poškozením: netahejte ji po zemi a kolem ostrých hran. Při čištění plachty mějte na paměti sílu slunečního záření: může, za určitých okolností, dojít k zapálení trávníku, který je zakrytý solární plachtou.

CHEMIKÁLIE - Důležitou výhodou používání solární plachty je skutečnost, že šetří náklady na chemickou úpravu vody. Zjistíte, že množství dodávaného chlóru se sníží. Z tohoto důvodu je velice důležité pečlivě sledovat obsah chlóru ve vodě a udržovat ho na správné hodnotě. Pokud je nutné použít chlórový šok, odstraňte solární plachtu, aby nedošlo k jejímu poškození.

VYSOKÉ TEPLOTY - Teplota vody nad 30°C zkracuje životnost solární plachty a případně může poškodit i váš bazén. Během léta, kdy teplota vody dosáhne 30°C, odstraňte solární plachtu z bazénu a uložte ji na stinné místo.

ČIŠTĚNÍ - Většina nečistot a listí může být opláchnuta, dokud je plachta na hladině bazénu, nejlépe směrem ke vstupnímu otvoru filtrační jednotky. Přitom nechte běžet filtrační zařízení, které nečistoty zachytí v sítku. Ostatní nečistoty a řasy odstraníte s pomocí kartáče.

SKLADOVÁNÍ - Po vyčištění složte plachtu na cca 120cm široký pás a ten srolujte. Takto složenou plachtu uložte do krabice nebo do plastového pytle a uložte na stinném místě, kde se teplota pohybuje mezi 0°C a 50°C. Před dlouhodobým skladováním plachtu vysušte, chráníte tím plachtu před plísní.

ŽIVOTNOST - Tato solární plachta je určena pro udržování teploty vody a ohřev vody v bazénu pomocí sluneční energie v době koupací sezóny. Tuto solární plachtu nepoužívejte jako plachtu krycí. Pokud bude plachta používána podle výše uvede-ných pokynů, několikrát se vám zaplatí a svou funkcí přispěje k vaší spokojenosti s používáním bazénu.Jako u většiny plastů, dochází ke stárnutí materiálu. Vyšší denní teploty nad 27°C, sluneční záření a chemikálie pro úpravu vody v bazénech mohou být příčinou snížení pevnosti materiálu plachty. Příznaky jsou křehnutí a odlupování materiálu. Pokud tuto skutečnost objevíte, měli byste plachtu odstranit z hladiny bazénu, aby nedošlo k jejímu nasátí a ucpání filtračního zařízení, a nahradit ji novou. Pokud se tato skutečnost projeví v záruční době, postupujte podle záručních podmínek. U bublinkových fólií je přirozenou vlastností materiálu, že dochází k částečnému povolení vrstev. K tomuto povolování vrstev dochází při běž-ném použití bazénové fólie a to vlivem rozpínání teplého vzduchu v bublinkách, ale i vystavení mechanickým vlivům jako je déšť, kroupy apod. Nejedná se o výrobní vadu materiálu. Bazénové bublinkové fólie obsahují UV stabilizaci na 24 měsíců, která zabraňuje fotodegradaci materiálu vlivem působení UV spektra slunečního záření.