K pokladně  

(prázdný)

PRODEJNA SOLNICE

Bazénová chemie - chloruj.cz
Pod Poštou 6
517 01 Solnice

Tel.: 777 069 666
(volejte Po-Pá 8-15 hod.)

Otevírací doba ZDE


prodejna

prodejnaPrvní napuštění bazénu

Po napuštění bazénu je nutné nejprve zkontrolovat, případně upravit tvrdost vody. Následně je nutné zkontrolovat a popřípadě upravit hodnotu pH vody. Pokud jsou obě tyto hodnoty v požadovaném rozmezí, můžeme přistoupit k další aplikaci chemických přípravků pro dezinfekci vody.

Tvrdost bazénové vody
Tvrdost vody je možné změřit příslušnými testery, nechat ji stanovit v některé z laboratoří, případně zjistit u dodavatele pitné vody. Tvrdost vody nesmí být vyšší než 18°N.Musíme ji v průběhu sezóny pravidelně kontrolovat, a to minimálně jednou za měsíc. Při nadměrném výskytu minerálů interval zkrátíme podle potřeby až na jeden týden. Podstatné je nezapomínat na kontrolu a úpravu tvrdosti vody po dopuštění bazénu.
Postup: V případě, že je tato hodnota překročena, použijeme k její úpravě přípravek STABILIZÁTOR TVRDOSTI, který brání tvorbě usazenin na stěnách a dně bazénů a tvorbě minerálních zabarvení a zákalů tím, že na sebe váže ionty vápníku, železa, manganu a mědi. Nejlepšího účinku je dosaženo tehdy, pokud přípravek přidáme ihned po napuštění vody do bazénu. Detailní informace o dávkování naleznete na etiketě tohoto přípravku.


pH bazénové vody

Pro stanovení hodnoty pH je vhodné použít BAZÉNOVÝ TESTER. Na hodnotě pH bazénové vody je závislá účinnost většiny dezinfekčních přípravků. Ideální hodnota pH v bazénu je 6,8 – 7,6. Tuto hodnotu je zapotřebí pravidelně měřit příslušnými testery - minimálně 1-2x týdně.
Je-li pH příliš nízké, dochází ke korozi kovových částí bazénu, blednou barvy plastů a fólií.
Postup: Je-li pH nižší než 6,8 - použijeme přípravek pH PLUS, dle návodu uvedeném na tomto přípravku. Druhý den znovu změříme hodnotu pH a celý postup opakujeme, dokud nebude pH v doporučovaném rozmezí 6,8-7,6.
Je-li pH příliš vysoké, dochází vlivem vylučování vápníku ke kalení vody (může dojít k zanesení filtrace), snižuje se účinnost dezinfekce a může docházet k dráždění očí a pokožky.
Postup: Pokud je hodnota pH vyšší než 7,6 - použijeme přípravek pH MINUS, dle návodu uvedeném na tomto přípravku. Druhý den znovu změříme hodnotu pH a celý postup opakujeme, dokud nebude pH v doporučovaném rozmezí 6,8-7,6.


Dezinfekce vody

Nejdůležitějším ošetřením bazénové vody je její dezinfekce. Při použití dezinfekčních prostředků na bázi aktivního chloru musíme udržovat koncentraci chloru v rozmezí 0,3 – 0,5 mg/l. Tuto hodnotu je zapotřebí pravidelně měřit příslušnými testery - minimálně 1-2x týdně.. Při prvním napuštění použijeme nejprve přípravek CHLOR START dle návodu na tomto přípravku. Koncentraci chloru v rozmezí 0,3 – 0,5 mg/l poté udržujeme podle velikosti bazénu pomocí CHLOROVÝCH TABLET MAXI (200 g) nebo MINI (20 g). Tyto tablety se vloží do plováku nebo Skimmeru, kde se průběžně rozpouštějí v průběhu 5 až 10 dnů, a tím uvolňují chlor potřebný k dezinfekci. Pokud klesne hodnota koncentrace chloru pod 0,3 mg/l, je bezpodmínečně nutné dodat novu dávku chlorového přípravku.


Jako zdroje volného chloru je výhodné použít např.:
CHLOROVÉ TABLETY, které zajišťují dezinfekci
nebo

KOMBI TABLETY 3v1 (TROJKOMBINACE), které současně zajišťují dezinfekci, vločkování a likvidaci řas
nebo

MULTI TABLETY 5v1 (PĚTIKOMBINACE), které současně zajišťují dezinfekci, vločkování, likvidaci řas, stabilizaci pH a projasnění vody

nebo

BRILANT TABLETY 7v1 (SEDMIKOMBINACE), které současně zajišťují okamžitou šokovou dezinfekci, dlouhodobou dezinfekci, vločkování, likvidaci řas, stabilizaci chloru, stabilizaci tvrdosti a projasnění vody.

 

 

 

 

ŠPIČKOVÁ KVALITA - SUPER CENA - TO JE NEPTUNIS !!!

Bazénová chemie NEPTUNIS® je vyrobena v České republice z vysoce kvalitních, léty prověřených a osvědčených surovin. Používáním přípravků řady NEPTUNIS zajistíte komplexní péči o Váš bazén a snadno docílíte křišťálově čisté vody po celý rok. V ucelené řadě bazénové chemie NEPTUNIS naleznete přípravky od 1kg balení pro malé domácí bazény až po 40kg balení třeba pro velké hotelové bazény. Naším cílem je nabízet bazénovou chemii špičkové kvality za super ceny ... a přesně to je NEPTUNIS. Doufáme, že s přípravky bazénové chemie NEPTUNIS budete spokojeni a budete se k nim rádi pravidelně vracet.

 

 

 

 


DomůDomů